האצ'ימלס לילדים מחירים זולים - חנות משחקים מיוחדים לילדים בירושלים

בימים עברו, תינוקות וילדים נהגו לשחק עם דברים שבטבע, עם כל דבר בחצר או בשדה אשר הופיע והגיע לדרכם. תינוקות נהגו לשחק עם צמחים, עם פרחים, עם בעלי חיים כמו שלשולים באדמה או כלבים המתרוצצים על הדשא. היו גם אבנים, עצים וענפים, אדמה בוצית, אדמה יבשה וגבישית ובעצם כל צורה של החי והטבע אשר היו בסביבתם ובהישג ידם. כיום, כשרוב רובם של בני האדם בעולם המודרני והמערבי עוברים להתגורר בערים ומרכזים צפופים שכאלה, אין כבר מרחב לתינוקות ולילדים להתרוצץ בטבע, הרי הטבע רחוק מהעיר (מלבד לפארקים מסוימים אשר עוד מחזיקים את השלהבת אל הטבע על אש מאוד נמוכה). מאחר והשינוי כה רב בין סוגי המחייה שבעבר לסוגים שכיום, השוני גם גדל משמעותית בין מוצרי התינוקות והצעצועים עמם הם משחקים ומתבגרים.

בימים אלה נדיר לראות ילד משחק עם ענף, עם עציץ ובו מלבלב פרח, עם אבן עגולה או חתיכת בוץ. זה נחשב מלוכלך, טפשי או שזה פשוט לא קיים בהישג יד, בעולם בו רוב הסביבה מורכבת מבטון וקרמיקות למיניהן. המקומות היחידים בעיר בהם רואים ילדים משתעשעים ומתפראים יחד עם הטבע (מלבד לפארקים בודדים) אלה הם חופי הים המשתרעים לאורך חלקה המערבי של המדינה. שם אפשר לראות תינוקות וילדים שעוד מופלאים ונרגשים מהטבע, ולא כי חוף הים הוא המרהיב והמיוחד שבנופים של הטבע (למרות שהים אכן קסום ובעל השפעה תרפית) אלא בגלל שזוהי אחת מפיסות הטבע האחרונות שנגישות לבני האדם הגרים בעיר, במרחק סביר מביתם.

דברים אחרים הפכו חשובים הרבה בעיניי הורים המנוסים או שעוברים בעצמם הדרכת הורים רעננים. עניינים כמו עיצוב חדרי תינוקות בדרכים הנחשבות לשפויות ואופנתיות, הדרכת הורים בקבוצות ולפי ספרי לימוד כאלה או אחרים, האמורים להתאים בהכללה לכל תינוק והורה ברחבי העולם ועוד תופעות כאלה או אחרות. עם זאת, השוני המשמעותי ביותר הוא במוצרי התינוקות, ובראשם, בצעצועים.

בעבר צעצועים לתינוק היו פשוטים. אחרי המקל, הופיע חרב, או אולי שרביט קסמים מחתיכת פלסטיק מוזהבת, אך כיום? כל צעצוע של תינוק מהבהק, מצלצל, מדבר, שר או צוחק. בובות דוממות בעבר שהצריכו מהתינוק את הפעלת דמיונות בכדי להפיח בהן רוח חיים כיום מדברות בעד עצמן, צוחקות, ממצמצות, עושות קקי במכנסיים ואף בוכות על כך. תינוקות רבים מושכבים אל מול מסכים בכדי להרגיע אותם, מהופנטים מהתשדירים שעל המרקע, כשבעבר המסך היחידי היה המסך של העיניים אשר רואות מולן את המציאות כמו שהיא.

ככל שהזמן עובר, צעצועים רק נהיים מורכבים יותר כמו לדוגמת הצעצוע החדש והפופולארי האצ'ימלס מחירים זולים גם משפיעים וכיום ניתן למצוא צעצועים מורכבים ונחשבים גם במחיר השווה לכל נפש. לרוב דרכם מאתגרים את המוטוריקה וההבנה הטכנית של התינוק, אך באים ללא ספק על חשבון חשיבתו היצירתית ודמיונו אשר מנוון בכל יום שעובר. אם בעבר תינוק היה לומד מהניסיון ומההורים שלו, כיום הצעצועים והמסכים כבר אומרים לו מה לעשות, איך להיות, גם אם הוא טרם מבין את השפה בה מדברים אליו, הוא ודאי רגיש לטון, לתזוזתיות ולאלקטורניקה מלאכותית לעומת תופעות טבעיות.

יש האומרים שתינוקות הופכים לרובוטים של הקדמה. יש האומרים שהם רק מחכימים ומתאימים עצמם אל עולם טכנולוגי בכדי שלא יפגרו מאחור. הרבה צדדים הנוגעים לאותו הנושא, ורק מבחן התוצאה והמציאות יראו לאן יפנו הרוחות.